Part Number: RCT-T-D50-250/5A-VA5-CL1
Category: Switchgear
| Brand | SELEC |
| Model Number | RCT-T-D50-250/5A-VA5-CL1 |
| Lead Time | Same Day Dispatch |
Lead Time : Same Day Dispatch
Weight : 0.00 kg
Package Dimensions :
| Rated Primary Rating | 100A to 6000A |
| Rated Secondary Output | 5A |
| Rated Burden (VA) | 1,1.5, 2.5, 3, 5, 7.5, 10, 15 |
| Accuracy | 0.5/1/3 |
| Operating Frequency | 50Hz / 60Hz |
| System Voltage | 720V Maximum |