Part Number: G2R-1-S-120VAC
Category: Relays
| Brand | OMRON |
| Model Number | G2R-1-S-120VAC |
| AC Contact Rating | 10A/250VAC |
| Mounting | Socket |
| Contact Configuration | SPDT |
| Manufacturer | Omron |
| Coil voltage | 120VAC |
| Number Of Pin | 5Pin |