Part Number: G2R-2-S-24VAC
Category: Relays
| Brand | OMRON |
| Model Number | G2R-2-S-24VAC |
| AC Contact Rating | 5A/250VAC |
| Mounting | Socket |
| Contact Configuration | DPDT |
| Manufacturer | Omron |
| Coil voltage | 24VAC |
| Number Of Pin | 8Pin |
| Lead Time |
Lead Time : 3-5 DAYS
Weight : 0.00 kg
Package Dimensions :
Omron Relay
8 pin