Part Number: G2RL-14-CF-DC24
Category: Relays
| Brand | OMRON |
| Model Number | G2RL-14-CF-DC24 |
| Manufacturer | Omron |
| AC Contact Rating | 12A/250VAC |
| Mounting | PCB |
| Contact Configuration | SPDT |
| Coil voltage | 24VDC |
| Operating Temperature | -40-70°C |
| Body Dimension | 29x12.7x15.7mm |
| Lead Time | 3-5 DAYS |
Lead Time : 3-5 DAYS
Weight : 0.00 kg
Package Dimensions :
Omron Relay
8 pin