Part Number: G2RL-1A-E-CF-DC24
Category: Popular Products
| Brand | OMRON |
| Model Number | G2RL-1A-E-CF-DC24 |
| Manufacturer | Omron |
| AC Contact Rating | 16A/250V |
| Mounting | PCB |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Coil voltage | 24VDC |
| Operating Temperature | -40-70°C |
| Body Dimension | 29x12.7x15.7mm |
| Lead Time | 3-5 DAYS |
Lead Time :
Weight : 0.00 kg
Package Dimensions :
Omron Relay
8 pin