Part Number: LY2-110/120VAC
Category: Relays
| Brand | OMRON |
| Model Number | LY2-110/120VAC |
| AC Contact Rating | 10A/250VAC |
| Mounting | Socket |
| Contact Configuration | DPDT |
| Manufacturer | Omron |
| Coil voltage | 120VAC |
| Number Of Pin | 8Pin |