Part Number: SC40X400S
Category: Pneumatic
| Brand | AirTAC |
| Model Number | SC40X400S |
| Port Size | 1/2" |
| Bore size | 40mm |
| Stroke size | 400mm |
Port size |
1/4" |
 grade |
40µm |
Pressure range |
0.15 Â Ì´0.9MPa
(20Â Ì´130psi) |