Part Number: SDA40X20B
Category: Pneumatic
| Brand | AirTAC |
| Model Number | SDA40X20B |
| Port Size | 1/8" |
| Bore size | 40mm |
| Stroke size | 20mm |
| Magnet | NO |
Package Dimensions :
Port size |
1/4” |
Filtering grade |
40µm |
Pressure range |
0.15 ̴ 0.9MPa
(20 ̴130psi) |