Part Number: RV24YN-20S-B102
Category: Electronics
| Brand | TOCOS |
| Model Number | RV24YN-20S-B102 |
| Manufacturer | TOCOS |
| Type of Potentiometer | shaft |
| Resistance | 1kΩ |
| Body Dimension | Ø24.6x13.5MM |
| POWER | 0.4W |
| Shaft length | 20mm |
| Shaft diameter | 6mm |
| Operating Temperature | -10-85°C |