Part Number: G2R-1-S-24VDC
Category: Relays
| Brand | OMRON |
| Model Number | G2R-1-S-24VDC |
| AC Contact Rating | 10A/250VAC |
| Mounting | Socket |
| Contact Configuration | SPDT |
| Manufacturer | Omron |
| Coil voltage | 24VDC |
| Number Of Pin | 5Pin |
| Lead Time |
Lead Time :
Weight : 0.00 kg
Package Dimensions :
Schneider Relay
11 pin